היצירה 21, רמלה, ישראל קומה 1
logo

למה כדאי לשים לב שבוחרים שמלת כלה

הרגע שצריך לבחור 

כשמגיע הרגע בו את צריכה לבחור שמלת כלה, יש כמה דברים שכדאי להסב עליהם תשומת לב מרבית וקפדנות מדוקדקת. נכון, לא צריך לעשות סיפור גדול מהחתונה ולא להתייחס לאירוע כאילו זה הרה גורל. אך חשוב שהאירוע יעבור בצורה טובה ושיעלה זיכרונות טובים מהרגע המרגש והמחייב הזה. יש כמה דברים שצריך לשים אליהם בבואך לבחור שמלת כלה מתאימה.

 

שלושת הדברים העיקריים שצריך לשים לב אליהם הם איכות, נוחות וטרנספורמציה (שינוי) של השמלה לשלב הריקודים. מרכיבים אלה תקפים גם כשהולכים למעצב אישי וגם כששוכרים שמלה. מעצבי שמלות ערב וכלה בדרך כלל יכילו את מרכיבים אלו כעקרון. נתחיל בדבר החשוב ביותר והוא האיכות. איכות הבד הינו נושא מאוד חשוב. שמלות כלה, בגלל המסחור הכבד שלהם, יכולות להיתפר מבד רע, באיכות ירודה וברישול. לכאורה דבר זה לא מהווה בעיה - הרי זה רק לערב אחד, אבל כאן בדיוק מתחילה הבעיה, כיוון שבד רע סופו להתפרק ולהיפרם. כבר קרו מקרים שהכלה נכנסה לחופה כאשר חלקים מהשמלה מתפרקים על השטיח בדרך לחופה.

 

לקולקציית כלה 2013:  לחצו כאן

 

בנוסף, לבד רע יש נטייה להידלק ועלול להוות סכנה, חלילה, לכלה. בנוגע לדבר זה, יש לזכור, כי הכלה בערב החתונה זזה המון, מתחבקת עם אנשים, ובכלל, באה במגע עם המון דברים. לכן חשוב שהבד יהיה איכותי וחזק. יש לעמוד על עקרון זה באופן חסר פשרות. בנוסף, בד איכותי דוחה הזעה מפאת הבד הנושם ממנו הוא עשוי. בד לא איכותי יכול לגרום להזעה ולחנק של העור דבר שיכול לגרום לאי נעימות אצל הכלה במהלך החתונה.

 

כהמשך לנושא האיכות, וכמשלים אותו, בא עקרון הנוחות. באופן אוטומאטי בד איכותי יהיה גם נוח למגע, ובד מאיכות ירודה יהיה לא נוח למגע מפאת החומרים מהם הוא עשוי. הנוחות משפיעה גם על הפנימיות שלנו – על איך שאנחנו מרגישים. כאשר נוח לנו, בדרך כלל, נרגיש משוחררים ורגועים וכשלא נוח לנו נרגיש עצורים ומרוגזים. בערב החתונה הכלה צריכה להרגיש הכי נוח שניתן. נוחות זו תעניק לה חופש תנועה, הן פיזית והן ופנימית, ותסייע לה בהרגשה נינוחה ורגועה בערב כה חשוב וטעון זה.

 

עקרון הטרנספורמציה הוא - שינויה של השמלה מן השלב הראשון של הוד ורהב בצעדה אל החופה, אל השלב השני שהוא זמן הריקודים וההשתוללויות. במעבר זה יש חלקים מהשמלה שצריכים להתנתק, כגון השובל הארוך שנמשך אחרי הכלה בהולכה אל החופה, או אמצעים דקורטיביים אחרים כמו: כפפות משי, מחוחים וכדומה. הרעיון הוא שהכלה תישאר רק עם מה שצריך וכל מה שצריך! הכוונה היא שהכלה עדיין תראה ככלה, אך באופן כזה שיאפשר לה לזוז, לרקוד ולהשתולל עד עלות השחר. 

 

אולי תהיו מעוניינים לקרוא גם על:  ההבדל בין שמלת כלה צנועה לנועזת

שעות עבודה: ימים א’-ה’
בין השעות 09:00-18:00

טלפון :077-9967130
פקס: 08-9577994

כתובת:
היצירה 21, רמלה, ישראל קומה 1

שמלות כלה של שלומית אזרד קבעי פגישת היכרות :
שלומית אזרד

טלפון :077-9967130

כתובת:היצירה 21, רמלה, ישראל

היצירה 21, רמלה, ישראל קומה 1 31.933202031 34.883365034