היצירה 21, רמלה, ישראל קומה 1
logo

הצבע הלבן – אור ופשטות

טוהר ונקיון, כנות ואמת, אלה דברים שהצבע הלבן מסמל. הצבע הלבן מכיל את כל הצבעים בתוכו ובשל כך הוא נחשב למשהו שמסמל שלמות. בנוסף, הצבע הלבן, כאמור, מסמל נקיון ולכן הוא מייצג התחלה חדשה או מצב חדש לגמרי. טהרה, למשל, מסומלת בלבן וכבר בעת העתיקה נוצר הקשר בין השניים. הכהן הגדול לבש בגדי לבן, כלות לבשו לבן וסליחה סומנה בצבע הזה.

 

 

לבן כהתחלה חדשה

 

כיוון שהלבן מסמל גם תום, הוא משמש לטקסי חניכה ולטקסים הקשורים בדרך חדשה. כלה וחתן, למשל, ביום חתונתם, ילבשו לבן כדי לסמל התחלה נקיה, בלי עבר ובלי מעצורים. לגבי מעצורים, הצבע הלבן קשור לאנרגיה הגברית, שהיא מוחצנת ופעילה בחוץ, תוך שהיא מסמלת כוח והתמדה, בפעילות שאין בה מעצורים ואין בה כשלון. יחד עם זאת, מבחינה אנרגטית, הצבע הלבן יהווה שלמות דווקא כשהוא נמצא מול השחור, שמבטא את ההפכים שלו.

 

 

הלבן והשחור באופנה

 

צבעים שונים באופנה מתחלפים מדי מספר שנים ולפעמים אפילו מדי שנה אבל, שילובים של לבן ושחור נשארים תמיד כאופנה אלגנטית, בעיקר באופנת עיצובי שמלות ערב וכלה גם לטקסים וגם להופעות רשמיות אחרות. יש בתי אופנה שבוחרים לשלב את הניגודים הללו בצורות גיאומטריות ויש שמעדיפים את החולצה לבנה לגמרי או את החצאית שחורה לגמרי. השחור נחשב לצבע שמסתיר קווי גוף ומצר אותם, כשהלבן מוסיף לפנים אור ונלבש בחלק הגבוה של הבגדים. הלבן מוסיף אור גם לעור פנים חיוור וגם לכהה.

 

 

להאיר דרך חדשה

 

הלבן הוא האור הראשוני, הבראשיתי. המים השקופים, כשהם קופאים, צבעם לבן, צבע השלג והכפור הדרמטי. גם המזון הראשוני של התינוק הוא לבן ולכן הוא מתקשר עם דמיון של משהו חדש והתחלתי. בשל כך הוא מופיע בטקסי חניכה, בהם החניך או החניכה נכנסים לדרך חדשה ומקבלים אחריות חדשה. בנוסף, הלבוש הלבן משדר כנות ותום, עם לב נקי ופתיחות מלאה ולכן השתמשו בו בטקסים עתיקים של הסכמים בין קבוצות ועד היום משתמשים בו לטקסי שלום וטקסי נישואין. החתן והכלה מתחילים דרך חדשה וחשובים בה האמת והשלום, הטוהר והנקיון. כל אלה הם הסמליות של הצבע הלבן.

 

לקריאה נוספת: מתי רצוי להתחיל לחפש שמלת כלה

שעות עבודה: ימים א’-ה’
בין השעות 09:00-18:00

טלפון :077-9967130
פקס: 08-9577994

כתובת:
היצירה 21, רמלה, ישראל קומה 1

שמלות כלה של שלומית אזרד קבעי פגישת היכרות :
שלומית אזרד

טלפון :077-9967130

כתובת:היצירה 21, רמלה, ישראל

היצירה 21, רמלה, ישראל קומה 1 31.933202031 34.883365034