היצירה 21, רמלה, ישראל קומה 1
logo

התאמה מושלמת בין שמלת כלה וזר כלה

שמלות הכלה משתנות בהתאם לזמן ולאופנה, ואיתן משתנים גם דברים נוספים, כמו תסרוקות ואיפור אבל גם קישוטים ואביזרים. גם זרי הכלה משתנים, וכדאי כמובן להתאים גם אותם לרוח הזמן.

הכלל הראשון בהתאמת זר הכלה לשמלת הכלה, הוא למצוא חנות פרחים טובה. זה אולי יהיה יותר קל למישהי שגרה בעיר גדולה כמו תל אביב, מאשר במקום קטן יותר, אבל כשם שמחפשים מעצבת שמלות כלה טובה או סטודיו עיצוב שמלות כלה, חשוב גם להקפיד על עניין מקור הפרחים: שיהיה מגוון גדול ככל האפשר של פרחים, שהם יהיו טריים ושבעלי הבית ידעו לשזור זרים יפים, מודרניים ובהתאמה לכלה ולשמלה שלה.

התאמה בין סגנונות הזר ושמלת הכלה

עברו הימים (לפחות בינתיים) של שמלות הכלה הגדולות והתפוחות, מרובות השכבות. היום, וזה לא משנה אם חושבים על קנייה או השכרת שמלת כלה, הכיוון הוא אלגנטי ו'דק' יותר. כלות רבות הולכות היום על הכיוון הרומנטי של שנות העשרים והשלושים של המאה הקודמת, בהשראת כוכבות הוליווד הגדולות, למשל, שידעו לשלב בין האלגנטי והקלאסי והנועז והמשוחרר יותר.

אם בוחרים בשמלה כזו, כלומר אלגנטית יותר, ומדויקת, כדאי לחשוב על אחת משתי האופציות הבאות:

  1. זר שימשיך את מראה השמלה וישקף אותה, או זר שיהיה נקודת פוקוס בפני עצמה, ואפילו יאיים כביכול לגנות את ההצגה. אפשר לעשות את זה בכמה צורות, כאשר הצורה הראשונה היא בצבע הפרחים, כמובן: אם אנחנו מניחים שהשמלה היא בעיקרה לבנה או לכל היותר off white, הזר יכול להיות כולו לבן, עטוף אולי במלמלה דקה. בצורה דומה אפשר ללוות שמלה בגוון שמנתי, בזר שמבוסס על פרחים בצבעי פסטל.

  2. זר מנוגד באופיו לשמלת כלה לבנה יכול להיות מבוסס על פרחים אדומים – ורדים, למשל – או סגולים, אם רוצים משהו מתון יותר. זר כפרי עם פרחים קטנים יכול להוסיף מאוד לשמלה מינימליסטית לחלוטין. זכרו שבהתאמה מנוגדת האפקט יכול להיות אפקט "וואו" לא קטן, אבל צריך באמת עין טובה, כדי לא להגזים.

חשובה לזכור גם פרופורציות

אם הכלה רזה ויחסית גבוהה, הרי שכל הלוק שלה יהיה מאורך, ולזה אפשר ואפילו רצוי להתאים זר ארוך יחסית או לכל היותר אובאלי.

אם הכלה היא בעלת מבנה גוף רחב מעט יותר, היא תוכל להשתמש בזר עגול, מעט גדול יותר, שינוח בחיקה.

כאן חשוב גם המחשוף והצורה שלו, עד כמה רוצים להדגיש אותו ומתי וכדאי לכן שיהיה תאום טוב בין מעצבת השמלה ומי ששוזרים את הזר.

שעות עבודה: ימים א’-ה’
בין השעות 09:00-18:00

טלפון :077-9967130
פקס: 08-9577994

כתובת:
היצירה 21, רמלה, ישראל קומה 1

שמלות כלה של שלומית אזרד קבעי פגישת היכרות :
שלומית אזרד

טלפון :077-9967130

כתובת:היצירה 21, רמלה, ישראל

היצירה 21, רמלה, ישראל קומה 1 31.933202031 34.883365034